شما در حال مشاهده نسخه موبایل وبلاگ

آموزش طراحی سایت | طراحی سایت

هستید، برای مشاهده نسخه اصلی [اینجا] کلیک کنید.

اصول گرافیک در طراحی سایت های حرفه ای

طراحی سایت

طراحی سایت تبدیل به مهمترین بخش از بازایابی شرکت ها شده است. شرکتی که طراحی سایت حرفه ای نداشته باشد خود را باید چند گام عقب تر از رقبا بداند. ظاهر طراحی یکی از مهمترین بخش ها در طراحی وب سایت می باشد. پس زمینه و همچنین رنگ های صفحات در طراحی سایت بسیار مهم هستند. هر چه از پس زمینه و همچنین رنگ های جذابتری برای طراحی سایت استفاده شود مطمئن باشید که مخاطب بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. در طراحی سایت این نکته نباید فراموش شود که رنگ و قالب ها را بر اساس موضوع سایت انتخاب کنید. برای هر موضوعی نمیتوانید از قالب و همچنین رنگ هایی استفاده کنید. برای طراحی سایت شرکت ها بهترین رنگ و قالب ها از نوع سنگین و با وقار هستند و در طراحی سایت های فروشگاهی بهترین رنگ ها، شاد و روشن میباشند.

بهترین شرکت طراحی سایت

بهترین شرکت طراحی سایت در تهران

طراحی سایت در تهران به عنوان مهمترین بخش از کشور، بسیار فراگیر تر از باقی استان ها می باشد. پیدا کردن یک شرکت طراحی سایت حرفه ای در تهران به راحتی و با یک سرچ میتواند انجام شود. به این نکته توجه کنید که نمونه کارهای یک شرکت طراحی سایت مهمترین بخش از اعتبار آن شرکت میباشند. شرکت طراحی سایت مبنا واقع در تهران این مهم را با نمایش به کاربران در اختیار دارد. بهترین شرکت طراحی سایت در تهران را میتوان به جرات شرکت مبنا نامید که با ارائه ی خدمات همچون سئو و طراحی های حرفه ای تواسته است بهترین بودن خود را به اثبات برساند.

بهترین تصاویری که میشود در طراحی سایت استفاده نمود تصویرهای با کیفیت و در عین حال کم حجم هستند. تصاویر در طراحی سایت از این رو باید کم حجم باشند که مشکلی در لود صفحات سایت بوجود نیاید. معمولا عکس های با حجم بالایی که در طراحی سایت به کار گرفته میشوند منجر به سنگین شدن لود صفحات میگردند. در طراحی سایت همچنین عکس ها باید کیفیت مطلوب را دارا باشند تا بیننده به راحتی بتواند عکس ها را با جزئیات شفاف و خوانا مشاهده و بررسی کند.

بسیاری از طراحان در طراحی سایت به واکنش گرا بودن صفحات توجه زیادی ندارند. در طراحی سایت باید به گونه ای عمل شود که به نوع نمایشگر واکنش نشان داده و ابعاد خود را بر اساس صفحه نمایشگر تنظیم کند. به طور مثال اگر فردی قصد داشته باشد تا صفحات سایت را در نمایشگر گوشی مشاهده کند باید بتواند به راحتی و بصورت عمودی تمام جزئیات را ببیند.

طراحی سایت

طراحی وب سایت مبنا

تجربه کاری در طراحی سایت بسیار مهم است. معمولا افرادی بهتر میتوانند طراحی سایت را انجام دهند که دارای چندین سال تجربه کاری در این زمینه باشند. بسیاری از افراد فعال در این زمینه وجود دارند که با دریافت مبلغ اندکی طراحی سایت را انجام میدهند اما توجه داشته باشید که این افراد هرگز نمیتوانند صفحاتی را طراحی کنند باب میل شما باشد و همچنین در زمینه سئو بسیار ضعیف عمل خواهند کرد. طراحی وب سایت مبنا با تجربه ای چند ساله در امور وب و طراحی میتواند به سرعت شما را به اهداف بازاریابی اینترنتی خود برساند. شرکت مبنا با در اختیار داشتن پرسنل کارآمد و مجرب و با پشتیبانی قوی در امور طراحی وب سایت و البته سئو و بهینه سازی برای گوگل میتواند شما را با کمترین زمان به نتیجه ی دلخواه برساند. امید است با اعتماد به مبنا در این مهم شریک باشید.

برخی سایت ها برای درج محتوا از فونت های بسیار بزرگ و برخی دیگر فونت های بسیار کوچک را به کار میبرند. در طراحی سایت باید فونت های استاندارد به کار گرفته شوند. فونت ها هر چه استاندارد تر باشند میتوانند مخاطب بیشتری را به خود جلب کنند. ابعاد نامناسب در فونت های طراحی سایت میتواند این موضوع را در ذهن مخاطب القا کند که طراح ناشیانه عمل کرده و تازه کار بوده است. به همین دلیل تا جای ممکن سعی کنید تا از فونت های استاندارد در طراحی سایت استفاده کنید.

روند طراحی وب سایت در سال 1396

دوباره سال جدید داره میرسه و صنایع بخاطر اونچه که طی سال گذشته کسب کردند جشن میگیرند. ما هم اینجا تو دارکوب بخاطر چیزهایی که سال جدید با خودش به همراه میاره خوشحالیم. تو محیط دائما در حال رشده اینترنت، بروز بودن و استفاده از آخرین گرایش های طراحی سایت برای شرکتهای دیجیتالی خیلی مهمه.
همینطور که طراحی سایت داره همچنان طراحی اسکیومورفیک رو به نفع طراحی فلت کنار میزنه، یه چیزی هر روز روشن تر میشه و اون اینه که محتوا پادشاهه سایته. الآن بیشتر از هر وقت دیگه ای اهمیت نمایش محتوا در بهترین نور ممکن برامون روشن شده. ما بعنوان طراح باید اطمینان حاصل کنید که ترکیب سایت و طراحی سایت نه تنها محتوا رو بهتر میکنه بلکه به درک بهتر کاربر از برند وو صدای شما و روش ارسال پیامتون کمک میکنه. تو این مقاله قصد داریم نگاهی به گرایشهای سال 1396 بندازیم تا مطمئن بشید کهه محتوا تاج گذاری کرده.

  • تو چشم باشید

استفاده از عنوان های بزرگ و رنگهای تو چشم تو طراحی سایت خیلی هم تازه نیست اما خیلی بیشتر رواج پیدا کرده و حالا تو همه صنایع داره بکار میره. چون دوره توجه همیشه پایینه، جلب توجه کاربر و دادن یه خلاصه سریع در نگاه اول به کاربر برای نگهداشتن کاربرها اهمیت پیدا میکنه.
در حالی که ما به محتوا تمرکز داریم و به روشهای طراحی فلت و مینیمالیسم چسبیدیم، باید یه چیزی رو تو فرهنگ تجارت در نظر بگیریم و اون شخصیت سایته. یکی از روشهای شخصیت دادن به سایت استفاده از رنگهای جذاب و تو چشمه.
یه چیز جالب در این رابطه اینه که صنایع مختلفی برای درگیر کردن کاربر با محتوای سایت و تبدیلشون به مشتری از همین روش استفاده کردند. یعنی از تیترهای بزرگ و رنگهایی که کاربر بهتر بتونه هدف و مدل سایت رو درک کنه. اما اگرچه فرمول کار یکسانه اما هر کدوم از این سایتها و برندها در نوع خودشون خاص و بی نظیرند.
یه نکته ای که باید اینجا اضافه کنم اینه که منظور از تیترهای بزرگ، اندازه نوشته نیست بلکه بیشتر منظور میزان فضاییه که تیتر اشغال میکنه.

  • طراحی سایت غیرمرسوم و هیجان انگیز

طی سالهای اخیر، بخاطر معرفی طراحی فلت، عناصر کادربندی شده زیادی روی سایتها بوجود اومدند. یه عده در مقابل برای خاص بودن میون سایتهای استاندارد شده و با بهبود قالب CSS از بلوک های محتوا استفاده کردند و این طرح مد شد. پینترست مثالی از کاربرد این روشه. طراح ها میتونن با خنثی سازی و یکی کردن تایپوگرافی یا عوامل گرافیکی روی سایت، سایتهای جذابتری بسازن و چشم کاربر رو از طریق محتوای صفحه به سمتی که خودشون میخوان هدایت کنند.

  • عملکرد

احتمالا این یکی مهمترین مد سال جدید میشه. چون گوگل صفحات سرعتی موبایل رو در دستور کار خودش قرار داده و تو نتایج جستجوی موبایلی این صفحات رو در نظر میگیره و کاربرها هم میخوان محتوا سریعتر از قبل به دستشون برسه، بنابر این برای نگهداشتن کاربرها روی سایت، عملکرد خیلی مهمه. یعنی باید تأکید بیشتری روی بهینه سازی فضای سفید، تایپوگرافی و رنگهای برند داشته باشیم و استفاده از تصاویر سنگین رو محدود کنیم. با اینکه تصویر برای جذب کاربر و نمایش بصری محصولات اهمیت زیادی داره، اما انتظار داریم تصاویر کمتر و کوچیکتری روی سایتها ببینیم.
حالا آماده اید از این گرایشها برای سایتتون استفاده کنید و مشتری رو در سطح جدیدی با خودتون همراه کنید؟ میخواهید محتواتون تاجی رو که شایستگیش رو داره به سرش بذاره؟ اگه جوابتون به این سوالها مثبته، با شرکت طراحی سایت مبنا تماس بگیرید و ازز گروه خلاق ما برای مدیریت محتواتون کمک بگیرید.

طراحی سایت در سال 2017

طراحی سایت در سال 2017

گرایشات طراحی سایت دائما بسته به بازخورد کاربرها، روشهای کدنویسی و سئو در حال تغییرن. تو سال 2016 خیلی ها برای طراحی سایت ایده های جدید دادن، به نظرتون سال آینده چه مدلهایی تو طراحی سایت قراره مد بشه؟ تو این مقاله میخواهیم با هم چند تا از این مدلها رو پیش بینی کنیم.

  • زیبایی ظاهری با طراحی فلت

طراحی فلت سال 2016 خیلی محبوب شد و در سال 2017 محبوبتر هم میشه. تو طراحی سایت فلت همه بخش های سایت تر و تمیز کنار هم قرار میگیرن، برای همین برقراری ارتباط با سایت راحت میشه.

  • طراحی واکنشگرا همه گیر شده

با توجه به مزایای سایتهای واکنشگرا، توسعه دهنده ها از دو سال پیش به این سمت رو آوردن. دیگه الآن به ندرت سایتی رو میشه پیدا کرد که واکنشگرا نباشه، چون دیگه طراح های سایت با در نظر گرفتن حالت نمایش در تلفن همراه نظریه پردازی میکنند. الگوهای رابط کاربری طوری ساخته میشن که به راحتی تو حالت نمایش تلفن همراه به حالت ردیفی دربیان.

  • بنرهای ویدئویی

من خودم زیاد خوشم نمیاد روی سایت ویدئو نمایش داده بشه، اما پس زمینه های ویدئویی خیلی محبوب شدند. یکی از مدهای سال 96 سایتهایی میشه که یه اسلاید ویدئویی و یه اسلاید تصویری دارن.

  • کاهش استفاده از تصاویر آماده

الآن اگه توجه کرده باشید حتما دیدید بعضی عکسها تو همه سایتها هستن. داشتن تصاویر خاص روی سایت خیلی روی انتخاب مشتری ها تأثیر میذاره. مردم خسته شدند از بس تو همه سایتها عکسهای تکراری بوده، برای همین یه عکس جدید قطعا با استقبال روبرو میشه و سایتها به این سمت پیش میرن.

  • فونت ضخیم و رنگهای درخشان

برندها سعی میکنن بیشتر خاص باشن و بهتر خودشونو نشون بدن، بنابراین سال دیگه فونتهای ضخیمتری هم خواهیم داشت. مدل نوشتن میتونه روی گیرایی و وضوح جملات شعاری برندها تأثیر بذاره. تصاویر قهرمان گونه با یه نوشته بزرگ و انمیشینهای زیبا و لایه های نوشته مد خواهند شد.

  • کاهش سایتهای کاملا پارالاکس

این مد بخاطر اثر منفی که روی سئو میذاره دیگه داره کم کم از بین میره. معمولا سایتهای پارالاکس طولانی و یه صفحه ای هستن و برای صفحات داخلی URLهای مجزا درست نمیکنن، برای همین هم موتورهای جستجو این سایتها رو بررسی نمیکنن و نمیخزند. البته پارالاکس همچنان میمونه، چون میشه برای بعضی بخشهای طراحی سایت که نیاز به زیبایی بصری خاصی هست به طور هوشمندانه ای ازشون استفاده کرد.

10 نمونه عالی استفاده از گیمیفیکیشن در طراحی سایت ها

10 نمونه عالی استفاده از گیمیفیکیشن در طراحی سایت ها

تکنولوژی های مدرن وب افق های جدیدی را برای طراحان خلاق آشکار کرده است.اگر شما هنوز در سوگ پایان دوران Flash هستید به احتمال زیاد در حال از دست دادن فرصت و امکاناتی هستید که WebGL و HTML5 و سایر کتابخانه ها و زبان های پیشرفته فراهم می کنند.زمان آن رسیده که گذشته را رها کنید و خود را با شیوه ها و متدهای طراحی روز دنیا هماهنگ کنید.

بازی های آنلاین تحت مرورگر یکی از زمینه هایی است که در این سال ها پیشرفت بسیاری کرده است .در مورد غول های عرصه بازی های رایانه ای مانند Call Of Duty و Battlefield صحبت نمی کنیم،بلکه در مورد بازی های کوچکی که در سایت های معمولی اجرا می شوند.از طرفی انکار اینکه امروزه گیمیفیکیشن یک ترند در اکثر زمینه ها محسوب می شود،امری است دشوار.

مانند سایر ابزارهای سرگرمی،گیمیفیکیشن این قابلیت را دارد که با جذابیت و سرگرمی حتی حوصله برترین و خسته کننده ترین چیزها را نیز جذاب و لذت بخش کند.گیمیفیکیشن با استفاده از درگیر کردن مخاطب و جذب کردن او می تواند او را به سمت هدف تعیین شده ی ما سوق دهد.در این مقاله به معرفی 10 نمونه از سایت هایی که از گیمیفیکیشن در طراحی سایت خود استفاده می کنند پرداخته ایم.

1.Colony TV

1-Colony-TV

این وب سایت برای یک درام علمی تخیلی آمریکایی جدید طراحی شده است.این سایت به محض ورود،شما را به یک ادراک واقعی هدایت می کند.جست و جو در نقشه،انجام ماموریت ها،تماشای داستان ها و … امکاناتی است که این وبسایت در اختیار شما قرار می دهد.

2.The Most Decisive Game

2-The-Most-Decisive-Game

ماموریت به دلیل اینکه تنها یک بار در هر روز فرصت انجام آن را دارید اندکی دشوار است.تلفن همراه یا تبلت خود را به حالت portrait در آورده و از ماجراجویی در این بازی پیکسلی لذت ببرید.

3.Futurama: Game of Drones

3-Futurama

اگرچه صفحه به منظور تبلیغ ایجاد شده و بازی در آن قرار ندارد،اما طراحی آن با توجه به گیمیفیکیشن صورت گرفته است. سایت روشن،واضح و جذاب طراحی شده است.استفاده از gif ها دینامیک،ویدئو و محیط کمیک شکل سایت محیطی را ایجاد کرده است که تاثیر عمیقی بر بر مخاطب می گذارد.

4.Game of Scroll

4-Game-of-Scroll

صنعت اتوموبیل همواره یکی از صنعت هایی بوده که از ترندهای طراحی سایت استقبال کرده و بازی های آنلاین نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این بازی باید با سرعت هرچه تمام اسکرول کنید تا برنده شوید.این بازی به کمپین تبلیغاتی سیتروئن جذابیت خاصی بخشیده است.

5.The Avenging Llama

5-The-Avenging-Llama

The Avenging Llama یک سرویس تف کردن (توهین کردن با ارسال ایمیل ناشناس) است که در طراحی این سایت از گیمیفیکیشن و الهام گرفته شده است و طراحی سایت به صورت یک بازی 5 مرحله ای در نظر گرفته شده است.

6.TravelZoo

12-TravelZoo

فرانت پیج TravelZoo به کمک یک کوییز کوتاه و سرگرم کننده طراحی شده است که سوالاتی ادبی مرتبط با نقشه بریتانیا از شما می پرسد.شما 30 ثانیه فرصت دارید که سوال را پاسخ دهید.

7.Trump Donald

7-Trump-Donald

این پروژه در عین سادگی بسیار جذاب و بامزه است.حتی اگر شما از اوضاع درهم و برهم فضای سیاسی آمریکا آگاهی نداشته باشید توجه شما را جلب می کند.شما می توانید تصویر را ذخیره کرده و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

8.Celebrity Betmatch

8-Celebrity-Betmatch

این میکروسایت مخاطبان خود را به لذت بردن از یک تجربه کاملا ویدئویی دعوت می کند. ویدئو های کوتاه این سایت که از سلبریتی های آفریقایی تهیه شده است باعث خنده ی شما خواهد شد.

9.FarCry Primal

9-FarCry-Primal

FarCry وب سایتی تبلیغاتی طراحی کرده است که شما را کاملا در جو بازی قرار می دهد و شما را با این بازی مشهور که جوایز بسیاری دریافت کرده است آشنا می کند.امکان تماشای تریلر ها،دانلود بسته طرفداری و بسیاری از موارد دیگر از امکانات این سایت است.

10.mira

13-Mira

Mira روشی سرگرم کننده برای تبلیغ و نمایش فریم ورک Hydra است.یک نرم افزار که تجربه ی مدیتیشن فوق العاده ای را برای مخاطب رقم میزند.کاربران قادر به ایجاد صدا به کمک اجزایی که به طور آشفته پیرامون صفحه پراکنده شده اند می باشند.

طراحی سایت و سئو و افزایش ترافیک وب سایت

طبق آمار گرفته شده در سال های اخیر شاهد ترافیک چشمگیری در وب سایت ها بوده ایم .شبکه های اجتماعی تاثیر بسزایی در ترافیک سایت ایجاد کرده اند .از طرفی تلفن همراه منبعی تاثیر گذار در بالابردن ترافیک وب سایت می باشند . بسیاری از مشتریان در جستجو در گوگل برای خرید محصولات خود استفاده می کنند .بوسیله سئو و بهینه سازی سایت می توانید بازاریابی داشته باشید . در طراحی سایت برای بالابردن ترافیک و رتبه گوگل بک لینک عامل قدرتمند و تاثیرگذاری است . در گذشته گوگل فریب لینک های اسپم شده را می خورد و وب سایت و محتوا را در بالاترین سطح گوگل نشان می داد اما در حال حاضر تغییر کرده است و از الگوریتم های جدید استفاده می کند و لینک هایی که اسپم شده را از بین می برد و در گذشته برای افزایش مشتری و کسب و کار موتورهای جستجو بهترین ابزار به شمار می رفت و اکنون نیز همین روال ادامه دارد. نکته دیگری که در طراحی سایت مهم می باشد جلب رضایت کاربر می باشد و برای اینکه دارای کسب و کاری پایدار باشید می توانید به مشتریان خود تکیه کنید و با توجه به این موضوع که با بالا رفتن پنج درصد مشتری با افزایش بیست و پنج درصدی سود همراه خواهد بود.با قرار دادن مطالب مرتبط مربوط به کار و حرفه خود می توانید انتظارات کاربر و بازدید کننده وب سایت خود را فراهم کنید و ظاهر وب سایت نیز می تواند نتیجه معکوس داشته باشد . پس در طراحی سایت دقت زیادی کنید . اگر تعداد کاربران در وب سایت پایین باشد رفته رفته رتبه سایت کاهش پیدا می کند و با دوری از گزافه گویی در سایت می توانید رضایت کاربران را جلب کنید . امروزه تلفن همراه نیز به منبعی با سرعت زیاد برای مرور اینترنت تبدیل شده است و روز به روز صاحبان تلفن همراه هوشمند در حال افزایش می باشد و جستجو در گوشی هوشمند از کامپیوترهای رومیزی بیشتر شده است .

طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت داینامیک

یکی از انواع طراحی سایت، طراحی سایت داینامیک است. این نوع طراحی سایت دارای قابلیت های ممتازی است که موجب تمایز این نوع طراحی سایت از طراحی سایت استاتیک می شود. طراحی سایت داینامیک این قابلیت را برای کاربر فراهم می کند تا با استفاده از پنل مدیریتی اقدام به به روزرسانی سایت کند. در طراحی سایت استاتیک ، فرد برای به روزرسانی باید با طراح سایت ارتباط داشته باشد و به ازای هر به روز رسانی باید هزینه ای را پرداخت کند. اما در طراحی سایت به صورت داینامیک فرد می تواند به راحتی و بدون صرف هزینه و در کوتاه ترین زمان اقدام به به روز رسانی سایت نمایند.

در واقع دسترسی به پنل مدیریتی بارز ترین ویژگی طراحی سایت به صورت داینامیک است. اگرچه هزینه های اولیه این نوع طراحی سایت نسبت به طراحی سایت استاتیک بیشتر است اما اگر شما نیاز به ورود اطلاعات به صورت مداوم دارید، طراحی سایت داینامیک یک گزینه مناسب و مقرون به صرفه برای شما خواهد بود. دلیل اصلی استفاده از این نوع طراحی سایت ، مدیریت سئو قوی است. زیرا از آنجا که می دانید، فاکتور مهم و اثرگذار بر سئو، به روزرسانی مداوم سایت است که طراحی سایت به صورت داینامیک این امکان را فراهم می کند.

از دیگر ویژگی های طراحی سایت داینامیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

· به روزرسانی آسان

· دسترسی به پنل مدیریتی

· حجم کم داده ها که در سایت های بزرگ بسیار مهم است

· مدیریت سئو

· قابلیت ایجاد بی نهایت صفحه و نامحدود نوشته به راحتی و در کمترین زمان

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

المان های آزار دهنده در طراحی سایت

د مقالات قبلی راجع به طراحی سایت کاربر پسند صحبت کردیم. طراحی سایت کاربر پسند در واقع با ایجاد حس دوستانه موجب افزایش ماندگاری کاربر در سایت می شود. در مقابل استفاده از برخی المان ها و عناصر طراحی سایت، موجب می شود تا کاربر نه تنها مشتاق به ماندن در سایت نشود بلکه برای وی آزاردهنده نیز خواهد بود. طراحی سایت آزاردهنده به هیچ وجه بین کاربران اینترنت محبوب نخواهد بود. در این مقاله قصد داریم در مورد برخی از عناصر طراحی سایت که موجب می شود کاربر اذیت شود را برای شما علاقه مندان به طراحی سایت شرح می دهیم.

عناصر آزاردهنده در طراحی سایت

· یکی از المان هایی که ممکن است استفاده از آنها در طراحی سایت آزار دهنده باشد، موسیقی متن است. استفاده از موسیقی متن در طراحی سایت رادیو و پخش موزیک می تواند جالب باشد اما در غیر این صورت یک فاکتور آزاردهنده خواهد بود.

· به عنوان فاکتور آزاردهنده دیگر در طراحی سایت می توان به استفاده بیش از حد از لایه ها اشاره کرد. استفاده بیش از حد از لایه ها نه تنها اثر مثبت در طراحی سایت نخواهد داشت بلکه برعکس بسیار آزاردهنده نیز خواهد بود. زیرا کاربر را مجبو به خواندن مطلبی می کند که علاقه ای به خواندن آن ندارد.

· به عنوان عنصر آزار دهنده دیگر در طراحی سایت می توان به پاپ آپ ها اشاره کرد. در بسیاری از مواقع کاربر به محض مشاهده پاپ آپ ها قبل از ورود به سایت اصلی شما، از سایت خارج خواهد شد.

البته اینها تنها برخی از عناصر آزاردهنده در طراحی سایت هستند که باید توجه داشته باشید حدالامکان از آنها در طراحی سایت خود بهره نگیرید.

ترفندهای ساده سئو در طراحی سایت سال 2016

ترفندهای ساده سئو در طراحی سایت سال 2016

سئو در طراحی سایت یک معقوله بسیار مهم است و تاثیر شگرفی در موفقیت و دستیابی به هدف طراحی سایت دارد. اهمیت سئو در طراحی سایت کاملا مستقل از نوع طراحی سایت است. و تمام انواع طراحی سایت نظیر طراحی سایت شرکتی، طراحی سایت نیازمندی، طراحی فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت بازرگانی و غیره نیاز به اعمال و بهبود سئو دارند.

در این مقاله قصد داریم چند نکته و ترفند ساده برای تقویت سئو در سال 2016 را برای شما علاقه مندان عزیز به آموزش طراحی سایت و سئو ارائه دهیم. برای این منظور در ادامه با ما همراه باشید.

ترفند اول: استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی سال ها است که در سئو و بهینه سازی سایت موثر هستند.در سال 2016 این اهمیت دوچندان شده است. بنابراین توصیه می شود در طراحی سایت خود حتما از شبکه های اجتماعی بهره بگیرید. زیرا محتوایی که از شبکه های اجتماعی به سایت شما وارد می شوند را تاثیر به سزایی در سئو سایت شما دارند.

ترفند دوم: استفاده از ویدئو

از آنجایی که ویدئو تاثیر زیادی در ترغیب و سرگرم کردن کاربر دارد، استفاده از این ویژگی در سایت می تواند موجب افزایش ترافیک سایت و د نتیجه بهبود سئو سایت شود.

ترفند سوم: طراحی سایت موبایل دوستانه

این طراحی سایت در سال 2015 بسیار توسعه پیدا کرد و تقریبا بیشتر انواع طراحی سایت موبایل دوستانه راه اندازی شدند. با این وجود این طراحی سایت در سال 2016 نیز بسیار مهم و موثر در سئو سایت خواهد بود.

ترفند چهارم: قابلیت جستجوی صوتی

افزودن این قابلیت در طراحی سایت موجب سهولت در سرچ و افزایش امنیت جستجو در شرایط مختلف نظیر رانندگی می شود. این ویژگی نیز می تواند در سئو سایت در سال 2016 تاثیرگذار باشد.

ترفند پنجم: تجمع محتوا

در حال حاضر بیشتر افراد به دنبال سایت هایی هستند که دارای ترکیبی از محتوا نظیر متن، عکس، ویدئو، گراف دانش و غیره باشند تا از آنها به عنوان مرجع استفاده کنند. برای بهبود سئو سایت خود در سال 2016 می توانید این روند را دنبال کنید.

طراحی سایت کاربر پسند

طراحی سایت کاربر پسند

از اصلی ترین اهداف طراحی سات، جلب رضایت کاربر است. از این رو مبحثی با عنوان طراحی سایت کاربر پسند مطرح شده است. طراحی سایت کاربر پسند در واقع نوعی طراحی سایت استاندارد است. زیرا رعایت استانداردها در طراحی سایت موجب افزایش توجه و جلب ضایت کاربر می شود. در این بخش قصد داریم نکاتی را در مورد این نوع طراحی سایت برای شما کاربران عزیز شرح دهیم.

فاکتورهای زیر باید در طراحی سایت کاربر پسند رعایت شود:

· ناوبری (navigation) ساده و آسان در طراحی سایت: ناوبری ساده و مشخص به کاربر این امکان را می دهد تا به راحتی به موضوع مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

· به کاربردن رسانه های مختلف در طراحی سایت: منظور از رسانه، فیلم، ویدئو و گالری تصاویر است که به کاربر در فهم مطالب کمک بسیاری می کند.

· سازگاری طراحی سایت: هرچه طراحی سایت با مرورگرهای مختلف سازگاری بیشتری داشته باشد، بیشتر مورد توجه کاربر قرار می گیرد.

· طراحی سایت پویا و به روز: همانطور که گفته شد هرساله روند های جدیدی برای طراحی سایت ارائه می شود که استفاده از برخی از آنها در طراحی سایت موجب پویایی و افزایش خلاقیت طراحی سایت می شود.

· نظر سنجی: ایجاد بخش نظر سنجی در طراحی سایت، تعامل بین کاربران را افزایش می دهد و در نتیجه موجب بالا رفتن رضایت کاربران می شود.

قوانین سئو در سال 2016

قوانین سئو در سال 2016

طراحی سایت و سئو در واقع مکمل یکدیگر هستند و دستیابی به هدف طراحی سایت، مستلزم همگام شدن طراحی سایت با سئو است. در این مقاله از آموزش طراحی سایت قصد داریم به طور مختصر در مورد قوانین سئو در سال 2016 صحبت نماییم. سئو در سال 2016 دستخوش تغییراتی شده است. برخی از قوانین سئو که باید در طراحی سایت نیز به آنها توجه شود به شرح زیر است.

اهمیت مفهوم:

در سال 2016 کلمات کلیدی دیگر مثل سال های گذشته از اهمیت بالایی برخوردار نیستند. بلکه نکته ای که در سئو در سال 2016 حائز اهمیت است، نحوه تعامل کاربر با سایت شما است. این امر موجب رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو می شود.

کلمات کلیدی:

در سال 2016، کلمات کلیدی دیگر به عنوان اصلی ترین فاکتور در طراحی سایت و سئو محسوب نمی شوند. بدین معنی که به کاربردن کلمات کلیدی در سرفصل ها و توضیحات اصلی سایت هنوز هم مهم است اما مفهوم معنایی سایت که موجب جلب توجه کاربر می شود نسبت به قبل از اهمیت بیشتری در سال 2016 برخوردار خواهد بود.

تمرکز بر UX

UX مخفف عبارت User Experience و به معنی تجربه کاربر است. از عوامل موثر بر سئو در سال 2016 تجربه کاربر است. که تاثیر به سزایی در رتبه بندی سایت شما خواهد داشت. تجربه کاربر به محتوای منحصر به فرد وابسته است. هرچه محتوا بکر و جدید تر باشد بیشتر مورد توجه کاربر قرار می گیرد و در نتیجه ترافیک سایت را افزایش می دهد و موجب تقویت سئو می شود.

اندازه متن

در سال 2016 هرچه محتوا طولانی تر باشد، رتبه سایت بهتر خواهد شد. منظور از محتوای طولانی، محتوایی بین 1200 تا 1300 کلمه است. در سال های گذشته، 300 کلمه به عنوان یک متن طولانی محسوب می شد اما در سال 2016 متن طولانی تر برابر با سئو قوی تر است.

بهینه سازی سایت برای تلفن همراه

از آنجایی که استفاده از تلفن همراه برای بررسی اخبار و به طور کلی اینترنت در سال های اخیر توسعه چشمگیری داشته است، در سال 2016، بهینه سازی طراحی سایت برای تلفن هوشمند به عنوان یک فاکتور موثر در سئو در نظر گرفته شده است.

عکس یونیک

عکس و تصاویر منحصر به فرد نیز در سال 2016 می تواند بر سئو سایت تاثیر گذار باشد. بنابراین توصیه می شود از تصاویر منحصر به فرد در طراحی سایت خود استفاده نمایید.

123